Henkilöstö

Koulutuksen tutkimuslaitoksen henkilöstön yhteystiedot

Johtotiimi

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Välimaa Jussi Laitoksen johtaja RUU A335 +358 400 248 112 jussi.p.valimaa@jyu.fi
Häkkinen Päivi Laitoksen varajohtaja RUU D335 +358 40 584 3325 paivi.m.hakkinen@jyu.fi
Kettunen Jaana Laitoksen varajohtaja RUU A322 +358 40 805 4255 jaana.h.kettunen@jyu.fi

KTL:n lähipalvelut

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Lassila Satu assistentti RUU A432.4 0503761206 satu.lassila@jyu.fi
Lundahl Elisa matkasihteeri T 367.01 +358 40 805 3673 ktl-travel-servicecentre@jyu.fi
Mannila Seija Project Controller RUU A331 +358 40 805 3675 seija.m.mannila@jyu.fi
Nousiainen Johanna controller Ag C434.3 +358 400 247454 johanna.s.nousiainen@jyu.fi
Oksanen Päivi henkilöstökoordinaattori RUU C224 (perjantaisin) +358 40 622 7147 ktl-hr-servicecentre@jyu.fi
Pitkänen Riitta informaatikko RUU A333.4, Lähde B211 +358 40 805 4546 riitta.l.pitkanen@jyu.fi
Suontausta Tuomo kielenkääntäjä - +358 14 666 375 tuomo.suontausta@jyu.fi
Taivassalo Milja henkilöstösuunnittelija, International Staff Services T431 +358 50 438 1878 milja.m.taivassalo@jyu.fi
Tuikka Sini julkaisukoordinaattori Lähde, B251 +358 40 705 1868 sini.tuikka@jyu.fi

Henkilöstö

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Aarnikoivu Melina tutkijatohtori
Ahonen Arto K. yliopistotutkija RUU A425 +358 40 839 4209 arto.k.ahonen@jyu.fi
Ansela Maarit suunnittelija RUU A424.1 +358 46 922 1000 maarit.h.ansela@jyu.fi
Arvaja Maarit yliopistotutkija RUU A326 +358 40 805 4277 maarit.arvaja@jyu.fi
Brigatti Kimmo ohjelmistoasiantuntija RUU D438.5 +358 40 805 4780 kimmo.brigatti@jyu.fi
Fagerlund Janne tutkijatohtori RUU A423 +358 40 805 4711 janne.fagerlund@jyu.fi
Fenyvesi Kristof senior researcher Ag B435.2 +358 40 805 3324 kristof.fenyvesi@jyu.fi
Hautanen Pertti projektisihteeri OPK143 +358 50 477 3701 pertti.a.hautanen@jyu.fi
Heikkinen Hannu professori RUU D336 +358 50 342 1346 hannu.l.t.heikkinen@jyu.fi
Heikkinen Petra suunnittelija +358 50 478 5295 petra.e.heikkinen@jyu.fi
Hiltunen Jenna projektitutkija RUU A420 +358 40 805 4273 jenna.hiltunen@jyu.fi
Hoffman David M. senior researcher RUU A336 +358 40 805 4247 (Voicemail only) david.hoffman@jyu.fi
Honkimäki Sanna amanuenssi RUU D323.5 +358 40 805 4807 sanna.honkimaki@jyu.fi
Huusko Anna projektisuunnittelija +358 50 470 1291 anna.h.k.huusko@jyu.fi
Häkämies Kirsi viestintäsihteeri RUU A423.3 +358 40 805 4249 kirsi.m.hakamies@jyu.fi
Jokinen Jouko projektipäällikkö +358 40 805 4767 jouko.jokinen@peda.net
Jokinen Minna tutkimussihteeri RUU A333 +358 40 805 4251 minna.e.jokinen@jyu.fi
Jääskelä Päivikki yliopistotutkija RUU A225.2 +358 40 805 3333 paivikki.jaaskela@jyu.fi
Kallio Eeva K. erikoistutkija RUU D330 +358 40 805 4254 eeva.k.kallio@jyu.fi
Kankaanranta Marja erikoistutkija AgoraC 411.1 +358 40 866 9085 marja.kankaanranta@jyu.fi
Kannisto Esa projektipäällikkö RUU A339 +358 400 707 628 esa.kannisto@jyu.fi
Kirjavainen Tanja tutkijatohtori +358 40 610 5085 tanja.h.kirjavainen@jyu.fi
Koerselman Kristian senior researcher RUU A339 +358 404167016 kristian.w.koerselman@jyu.fi
Koskela Mari suunnittelija RUU D438.4 +358 40 626 0862 mari.e.koskela@jyu.fi
Kotila Jenni akatemiatutkija RUU A433 +358 40 805 3407 jenni.kotila@jyu.fi
Laakso Mikko-Jussi Yliopistotutkija +358 40 513 3519 milaak@utu.fi
Laine Kati projektitutkija RUU A420 +358 40 523 1439 kati.k.laine@jyu.fi
Lehtola Piia projektitutkija RUU A433.4 +358 40 832 8186 piia.h.lehtola@student.jyu.fi
Lehtonen Anna tutkijatohtori +358 50 464 2515 anna.e.lehtonen@jyu.fi
Leino Kaisa yliopistotutkija RUU A422 +358 40 805 4810 kaisa.j.leino@jyu.fi
Li Shupin tutkijatohtori RUU A333 +358 40 547 8326 shupin.s.li@jyu.fi
Lähteinen Suvi projektisihteeri RUU A433.3 +358 40 805 4623 suvi.p.lahteinen@jyu.fi
Mannonen Joonas projektitutkija RUU A323 +358 40 658 3062 joonas.o.mannonen@jyu.fi
Markkanen Ilona projektitutkija RUU D3 +358 400 614 873 ilona.markkanen@jyu.fi
Mikkonen Janne suunnittelija RUU D438 +358 40 686 9534 janne.m.mikkonen@jyu.fi
Minkkinen Martti graafikko RUU A431 +358 40 805 4266 martti.minkkinen@jyu.fi
Mykrä Niina tutkijatohtori +358 46 9213 690 niina.p.mykra@jyu.fi
Mäkelä Tiina tutkijatohtori Ag C521.5 +358 40 805 4784 tiina.m.makela@jyu.fi
Narsakka Sini projektisihteeri OPK 143a +358 50 352 4551 sini.j.narsakka@jyu.fi
Niilo-Rämä Mikko projektitutkija RUU A420 +358 40 805 4267 mikko.niilo-rama@jyu.fi
Nissinen Kari yliopistotutkija RUU A437 +358 40 805 4268 kari.nissinen@jyu.fi
Nissinen Virva suunnittelija RUU A433 +358 40 805 4269 virva.nissinen@jyu.fi
Nokkala Terhi yliopistotutkija RUU A325.2 +358 40 805 4270 terhi.nokkala@jyu.fi
Palokangas Aleksi projektisihteeri OPK 143 050 535 7801 aleksi.j.palokangas@jyu.fi
Pelkonen Tero projektipäällikkö RUU D438 +358 40 124 4447 tero.pelkonen@peda.net
Pirhonen Antti projektipäällikkö RUU A433.1 +358 4692 14805 pianta@jyu.fi
Puhakka Eija projektipäällikkö RUU A438 ja Opinkivi 143 +358 400 545 105 eija.puhakka@jyu.fi
Pulkkinen Jonna tutkijatohtori RUU A425 +358 40 805 3573 jonna.pulkkinen@jyu.fi
Pöysä-Tarhonen Johanna yliopistotutkija RUU D337 +358 400 248 124 johanna.poysa-tarhonen@jyu.fi
Rantalainen Mikko suunnittelija RUU D438 +358 40 805 4274 mikko.rantalainen@peda.net
Rautopuro Juhani tutkimusprofessori RUU A439 +358 40 805 4936 juhani.rautopuro@jyu.fi
Ruusuvirta-Uuksulainen Outi projektipäällikkö RUU A324.2 +358 40 801 0835 outi.h.ruusuvirta@jyu.fi
Saareks Jani suunnittelija RUU D438 +358 40 805 3426 jani.j.saareks@jyu.fi
Saarinen Taina tutkimusprofessori RUU A320 +358 400 247 970 taina.m.saarinen@jyu.fi
Salminen Timo tutkijatohtori RUU A326.2 +358 40 805 3649 timo.salminen@jyu.fi
Siekkinen Taru Tutkijatohtori RUU A325 +358 40 805 4275 / +358 40 532 6421 taru.siekkinen@jyu.fi
Sirén Marjo projektitutkija RUU A433 +358 40 805 5165 marjo.r.siren@jyu.fi
Ström Antti tutkimusavustaja RUU A438 +358 40 480 2748 antti.t.strom@jyu.fi
Stylman Anni projektitutkija RUU A435 +358 50 413 4674 anni.e.stylman@jyu.fi
Söyrinki Sini projektisihteeri RUU A432 +358 50 463 9046 sini.t.soyrinki@jyu.fi
Taajamo Matti erikoistutkija RUU A331 +358 40 805 4281 matti.taajamo@jyu.fi
Tammelin-Laine Taina tutkijatohtori RUU A423 +358 40 805 3230 taina.a.tammelin-laine@jyu.fi
Tuuliainen Anna-Maija suunnittelija RUU A424 +358 40 805 4260 anna-maija.tuuliainen@jyu.fi
Tynjälä Päivi professori RUU D334 +358 50 400 9464 paivi.tynjala@jyu.fi
Ursin Jani erikoistutkija RUU A321 +358 50 303 0811 jani.p.ursin@jyu.fi
Vettenranta Jouni yliopistotutkija RUU A435 +358 40 805 4285 jouni.vettenranta@jyu.fi
Virolainen Maarit projektitutkija, FT RUU A338 +358 40 805 4286 maarit.ha.virolainen@jyu.fi
Virtanen Anne yliopistotutkija RUU B336.5 +358 40 805 4923 anne.virtanen@jyu.fi
Virtanen Anu projektitutkija RUU D333 +358 50 358 0029 anu.s.virtanen@jyu.fi
Vähäsantanen Katja yliopistotutkija RUU A333.1 +358 40 805 3651 katja.vahasantanen@jyu.fi
Yada Takumi tutkijatohtori Ag B434.3 +358 50 566 2679 tayada@jyu.fi

Emeritus ja emerita

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Lasonen Johanna erikoistutkija emerita +358 40 527 9407 johanna.lasonen@jyu.fi
Sarja Anneli erikoistutkija emerita anneli.sarja@jyu.fi
Stenström Marja-Leena professori emerita marja-leena.stenstrom@jyu.fi
Välijärvi Jouni professori emeritus +358 50 567 7210 jouni.valijarvi@jyu.fi

Vierailevat tutkijat

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Fusegi Hisashi vieraileva professori RUU A332 +358 50 345 8108 hisashi.fi.fusegi@jyu.fi
Kärkkäinen Katarzyna vieraileva tutkija katarzyna.k.karkkainen@jyu.fi
Mathies Charles vieraileva tutkija +1-757-683-5163 cmathies@odu.edu
Umbach Paul Visiting Fellow RUU A323 paul_umbach@ncsu.edu
Weimer Leasa vieraileva tutkija