18.01.2019

Henkilöstö

Koulutuksen tutkimuslaitoksen henkilöstön yhteystiedot

Johtotiimi

KTL:n lähipalvelut

Strömmer Mira, tiiminvetäjä
mira.strommer@jyu.fi
+358 40 805 3775
RUU C238
Tiiminvetäjä, Yliopiston Palvelukeskus

Henkilöstö

Jääskelä Päivikki, yliopistotutkija
paivikki.jaaskela@jyu.fi
+358 40 805 3333
RUU A225.2
KT, dosentti (kasvatustiede, korkeakoulupedagogiikka ja opettajuuden tutkimus)
Kankaanranta Marja, tutkimusprofessori
marja.kankaanranta@jyu.fi
+358 40 866 9085
AgoraC 411.1
Agora Game Labin johtaja, Agora Center
Karppinen Krista, suunnittelija
krista.c.karppinen@jyu.fi
RUU D438
FM, ohjelmisto- ja tietoliikennetekniikka
Nokkala Terhi, yliopistotutkija
terhi.nokkala@jyu.fi
+358 40 805 4270
RUU A325.2
HT, dosentti (hallintotiede, erit. korkeakouluhallinto)
Pennanen Matti, projektitutkija
matti.a.pennanen@jyu.fi
+358 40 805 4627
RUU D3
Koulutuksen tutkimuslaitoksen yhteistyökumppani
Pöysä-Tarhonen Johanna, yliopistotutkija
johanna.poysa-tarhonen@jyu.fi
+358 400 248 124
RUU D337
PhD, dosentti (kasvatustiede, erit. oppimisympäristöt)
Rautopuro Juhani, apulaisprofessori
juhani.rautopuro@jyu.fi
+358 40 805 4936
RUU A439
KT, YTM (tilastotiede), Koulutuksen arvioinnin dosentti (Helsingin yliopisto)
Sarja Anneli, erikoistutkija
anneli.sarja@jyu.fi
+358 40 482 7496
RUU A326
KT, dosentti (aikuiskasvatustiede)

Emeritus ja emerita