Henkilöstö

Koulutuksen tutkimuslaitoksen henkilöstön yhteystiedot

Johtotiimi

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Välimaa Jussi Laitoksen johtaja RUU A335 +358 400 248 112 jussi.p.valimaa@jyu.fi
Häkkinen Päivi Laitoksen varajohtaja RUU D335 +358 40 584 3325 paivi.m.hakkinen@jyu.fi
Kettunen Jaana Laitoksen varajohtaja RUU A322 +358 40 805 4255 jaana.h.kettunen@jyu.fi

KTL:n lähipalvelut

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Häkämies Kirsi viestintäsihteeri RUU A423.3 +358 40 805 4249 kirsi.m.hakamies@jyu.fi
Keinänen Anu suunnittelija, julkaisutoimittaja RUU A423 +358 40 835 3976 anu.j.keinanen@jyu.fi
Lassila Satu sihteeri RUU A432.4 +358 50 376 1206 ktl-secretaries-servicecentre@jyu.fi
Mannila Seija hankesihteeri RUU C224 +358 40 805 3675 seija.m.mannila@jyu.fi
Minkkinen Martti graafikko RUU A431 +358 40 805 4266 martti.minkkinen@jyu.fi
Nousiainen Johanna controller Ag C434.3 +358 400 247454 johanna.s.nousiainen@jyu.fi
Oksanen Päivi henkilöstökoordinaattori RUU C224 (perjantaisin) +358 40 622 7147 ktl-hr-servicecentre@jyu.fi
Pitkänen Riitta informaatikko RUU A333.4 +358 40 805 4546 riitta.l.pitkanen@jyu.fi
Strömmer Mira tiiminvetäjä RUU C238 +358 40 805 3775 mira.strommer@jyu.fi
Suontausta Tuomo kielenkääntäjä - +358 14 666 375 tuomo.suontausta@jyu.fi
Tuikka Sini julkaisukoordinaattori RUUA424 +358 40 705 1868 sini.tuikka@jyu.fi
Tuuliainen Anna-Maija tutkimusamanuenssi, Kasvatus-lehden toimittaja RUU A424 +358 40 805 4260 anna-maija.tuuliainen@jyu.fi

Henkilöstö

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Aarnikoivu Melina tutkijatohtori melina.aarnikoivu@jyu.fi
Ahonen Arto K. yliopistotutkija RUU A425 +358 40 839 4209 arto.k.ahonen@jyu.fi
Aittola Helena erikoistutkija RUU A337 +358 40 805 4243 helena.s.aittola@jyu.fi
Arvaja Maarit yliopistotutkija RUU A326 +358 40 805 4277 maarit.arvaja@jyu.fi
Brigatti Kimmo ohjelmistoasiantuntija RUU D438.5 +358 40 805 4780 kimmo.brigatti@jyu.fi
Fenyvesi Kristof postdoctoral researcher Ag B435.2 +358 40 805 3324 kristof.fenyvesi@jyu.fi
Hautanen Pertti projektisihteeri OPK143 pertti.a.hautanen@student.jyu.fi
Heikkinen Hannu professori RUU D323.9 +358 50 342 1346 hannu.l.t.heikkinen@jyu.fi
Helin Jouni projektitutkija RUU D323 +358 40 805 4070 jouni.t.helin@jyu.fi
Hiltunen Jenna projektitutkija RUU A420 +358 40 805 4273 jenna.hiltunen@jyu.fi
Hoffman David M. senior researcher RUU A336 +358 40 805 4247 (Voicemail only) david.hoffman@jyu.fi
Honkimäki Sanna amanuenssi RUU D323.5 +358 40 805 4807 sanna.honkimaki@jyu.fi
Jokinen Jouko projektipäällikkö +358 40 805 4767 jouko.jokinen@peda.net
Jokinen Minna tutkimussihteeri RUU A333 +358 40 805 4251 minna.e.jokinen@jyu.fi
Jääskelä Päivikki yliopistotutkija RUU A225.2 +358 40 805 3333 paivikki.jaaskela@jyu.fi
Kallio Eeva K. erikoistutkija RUU D330 +358 40 805 4254 eeva.k.kallio@jyu.fi
Kankaanranta Kari suunnittelija kari.t.kankaanranta@jyu.fi
Kankaanranta Marja tutkimusprofessori AgoraC 411.1 +358 40 866 9085 marja.kankaanranta@jyu.fi
Kannisto Esa projektipäällikkö RUU A339 +358 400 707 628 esa.kannisto@jyu.fi
Kaukoniitty Minna projektisihteeri OPK143 minna.kaukoniitty@jyu.fi
Kirjavainen Tanja tutkijatohtori +358 40 610 5085 tanja.h.kirjavainen@jyu.fi
Koerselman Kristian senior researcher RUU A339 +358 404167016 kristian.w.koerselman@jyu.fi
Koskela Mari suunnittelija +358 40 626 0862 mari.e.koskela@jyu.fi
Kotila Jenni akatemiatutkija RUU A433 +358 40 805 3407 jenni.kotila@jyu.fi
Lahti Juha suunnittelija RUU D438 +358 40 805 4259 juha.p.lahti@jyu.fi
Lahti Pyry suunnittelija RUU D438.4 +358 40 805 4522 pyry-oskari.j.lahti@jyu.fi
Laine Kati projektitutkija RUU A420 +358 40 523 1439 kati.k.laine@jyu.fi
Lampi Emilia projektitutkija RUU A323 +358 40482 3748 emilia.k.lampi@jyu.fi
Lehtola Piia projektitutkija RUU A433.4 +358 40 832 8186 piia.h.lehtola@student.jyu.fi
Leino Kaisa yliopistotutkija RUU A422 +358 40 805 4810 kaisa.j.leino@jyu.fi
Lestinen Leena erikoistutkija RUU B339 +358 40 805 4261 leena.lestinen@jyu.fi
Li Shupin tutkijatohtori RUU A333 +358 40 547 8326 shupin.s.li@jyu.fi
Lähteinen Suvi projektisihteeri RUU A433.3 +358 40 805 4623 suvi.p.lahteinen@jyu.fi
Mannonen Joonas projektitutkija RUU A323 +358 40 658 3062 joonas.o.mannonen@jyu.fi
Markkanen Ilona projektitutkija RUU D3 +358 400 614 873 ilona.markkanen@jyu.fi
Mathies Charles akatemiatutkija RUU A324 +358 40 809 4701 charles.f.mathies@jyu.fi
Mikkonen Janne suunnittelija RUU D438 +358 40 686 9534 janne.m.mikkonen@jyu.fi
Mäkelä Tiina tutkijatohtori Ag C521.5 +358 40 805 4784 tiina.m.makela@jyu.fi
Narsakka Sini projektisihteeri OPK 321.2 sini.j.narsakka@jyu.fi
Niilo-Rämä Mikko projektitutkija RUU A420 +358 40 805 4267 mikko.niilo-rama@jyu.fi
Nissinen Kari yliopistotutkija RUU A437 +358 40 805 4268 kari.nissinen@jyu.fi
Nissinen Virva suunnittelija RUU A433 +358 40 805 4269 virva.nissinen@jyu.fi
Nokkala Terhi yliopistotutkija RUU A325.2 +358 40 805 4270 terhi.nokkala@jyu.fi
Pelkonen Tero projektipäällikkö RUU D438 +358 40 124 4447 tero.pelkonen@peda.net
Pennanen Matti projektitutkija RUU D3 +358 40 805 4627 matti.a.pennanen@jyu.fi
Puhakka Eija suunnittelija, aineistokoordinaattori RUU A438 +358 400 545 105 eija.puhakka@jyu.fi
Pulkkinen Jonna tutkijatohtori RUU A425 +358 40 805 3573 jonna.pulkkinen@jyu.fi
Pöysä-Tarhonen Johanna yliopistotutkija RUU D337 +358 400 248 124 johanna.poysa-tarhonen@jyu.fi
Rantalainen Mikko suunnittelija RUU D438 +358 40 805 4274 mikko.rantalainen@peda.net
Rautopuro Juhani tutkimusprofessori RUU A439 +358 40 805 4936 juhani.rautopuro@jyu.fi
Saareks Jani suunnittelija RUU D438 +358 40 805 3426 jani.j.saareks@jyu.fi
Saarikoski Turkka suunnittelija RUU A423.1 turkka.i.saarikoski@jyu.fi
Saarinen Taina tutkimusprofessori RUU A320 +358 400 247 970 taina.m.saarinen@jyu.fi
Salminen Timo projektitutkija RUU A326.2 +358 40 805 3649 timo.salminen@jyu.fi
Siekkinen Taru Tutkijatohtori RUU A325 +358 40 805 4275 / +358 40 532 6421 taru.siekkinen@jyu.fi
Silvennoinen Kaisa projektitutkija RUU A333 +358 40 620 1267 kaisa.l.j.silvennoinen@jyu.fi
Sirén Marjo projektitutkija RUU A433 +358 40 805 5165 marjo.r.siren@jyu.fi
Ström Antti tutkimusavustaja RUU A438 +358 40 480 2748 antti.t.strom@jyu.fi
Taajamo Matti erikoistutkija RUU D3 +358 40 805 4281 matti.taajamo@jyu.fi
Tuhkala Ari tutkijatohtori RUU A330 +358 40 610 4220 ari.s.tuhkala@jyu.fi
Tynjälä Päivi professori RUU D334 +358 50 400 9464 paivi.tynjala@jyu.fi
Ursin Jani erikoistutkija RUU A321 +358 50 303 0811 jani.p.ursin@jyu.fi
Utriainen Jukka projektitutkija +358 40 805 4283 jukka.t.utriainen@jyu.fi
Vettenranta Jouni yliopistotutkija RUU A435 +358 40 805 4285 jouni.vettenranta@jyu.fi
Vihriälä Jyrki suunnittelija +358 40 805 5010 jyrki.p.vihriala@jyu.fi
Virolainen Maarit tutkijatohtori RUU A338 +358 40 805 4286 maarit.ha.virolainen@jyu.fi
Virtanen Anne yliopistotutkija RUU B336.5 +358 40 805 4923 anne.virtanen@jyu.fi
Vuorinen Raimo projektipäällikkö RUU A324 +358 50 361 1909 raimo.vuorinen@jyu.fi
Weimer Leasa tutkijatohtori RUU A333.3 +358 14 617 418 leasa.m.weimer@jyu.fi

Emeritus ja emerita

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Sähköposti
Lasonen Johanna erikoistutkija emerita +358 40 527 9407 johanna.lasonen@jyu.fi
Sarja Anneli erikoistutkija emerita +358 40 482 7496 anneli.sarja@jyu.fi
Stenström Marja-Leena professori emerita marja-leena.stenstrom@jyu.fi
Välijärvi Jouni professori emeritus +358 50 567 7210 jouni.valijarvi@jyu.fi