01.06.2018

Yhteystiedot

PISA ryhmän sähköposti

PISA-ryhmä

PISA 2018 -tutkimuksen kansallinen koordinaattori
Yliopistotutkija Arto K. Ahonen, puh. 040 839 4209arto.k.ahonen@jyu.fi

Tietotekniset asiat
Projektitutkija Joni Lämsä, puh. 040 805 4271, joni.lamsa@jyu.fi

Lukutaito
Yliopistotutkija Kaisa Leino, puh. 040 805 4810, kaisa.j.leino@jyu.fi

Matematiikka
Projektitutkija Jenna Hiltunen, puh. 040 805 4273, jenna.hiltunen@jyu.fi

Luonnontieteet
Yliopistotutkija Jouni Vettenranta, puh. 040 805 4285, jouni.vettenranta@jyu.fi

Talousosaaminen
Projektitutkija Kati Laine, puh. 040 523 1439, kati.k.laine@jyu.fi

PISAn kansallinen varakoordinaattori
Projektikoordinaattori Mari-Pauliina Vainikainen, puh. 050 318 2188, mari-pauliina.vainikainen@helsinki.fi
Helsingin yliopisto, Koulutuksen arviointikeskus

Muita PISA-ryhmän tutkijoita/henkilöitä: