Koulutuksen tutkimuslaitos

Henkilöstö

Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Johtajat

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Lyhytnumero Sähköposti
Heikkinen Hannu professori RUU D323.9 +358 50 342 1346 hannu.l.t.heikkinen@jyu.fi
Häkkinen Päivi professori RUU D335 +358 40 584 3325 paivi.m.hakkinen@jyu.fi
Nissinen Kari yliopistotutkija RUU A425 +358 40 805 4268 kari.nissinen@jyu.fi
Rautopuro Juhani apulaisprofessori RUU A439 +358 40 805 4936 juhani.rautopuro@jyu.fi
Sojakka Jouni julkaisupäällikkö RUU A422 +358 40 805 4287 jouni.sojakka@jyu.fi
Tynjälä Päivi laitoksen varajohtaja RUU D334 +358 50 400 9464 paivi.tynjala@jyu.fi
Välimaa Jussi laitoksen johtaja RUU A335 +358 400 248 112 jussi.p.valimaa@jyu.fi

Henkilöstö- ja talouspalvelut

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Lyhytnumero Sähköposti
Mannila Seija taloussuunnittelija RUU C224 +358 40 805 3675 seija.m.mannila@jyu.fi
Strömmer Mira sihteeri RUU C238 +358 40 805 3775 mira.strommer@jyu.fi

Julkaisu- ja viestintäpalvelut

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Lyhytnumero Sähköposti
Häkämies Kirsi viestintäsihteeri RUU A423.3 +358 40 805 4249 kirsi.m.hakamies@jyu.fi
Jakobsson Tiina tutkimusamanuenssi RUU A423.1 +358 40 805 4256 tiina.jakobsson@jyu.fi
Kiuttu Kaisa tutkimusamanuenssi (t.v.) RUU A424 +358 40 805 4256 kaisa.kiuttu@jyu.fi
Minkkinen Martti suunnittelusihteeri RUU A431 +358 40 805 4266 martti.minkkinen@jyu.fi
Pitkänen Riitta informaatikko RUU A423.2 +358 40 805 4546 riitta.l.pitkanen@jyu.fi
Saharinen Seija osastosihteeri T 350 +358 40 805 4276 seija.saharinen@jyu.fi
Sojakka Jouni julkaisupäällikkö RUU A422 +358 40 805 4287 jouni.sojakka@jyu.fi
Suontausta Tuomo kielenkääntäjä - +358 14 666 375 tuomo.suontausta@jyu.fi
Tuuliainen Anna-Maija tutkimussihteeri RUU A424 +358 40 805 4260 anna-maija.tuuliainen@jyu.fi

Tutkimushenkilöstö

Nimi Nimike Huone Puhelinnumero Lyhytnumero Sähköposti
Ahonen Arto K. yliopistotutkija RUU A425 +358 40 839 4209 arto.k.ahonen@jyu.fi
Aittola Helena erikoistutkija RUU A337 +358 40 805 4243 helena.s.aittola@jyu.fi
Arvaja Maarit yliopistotutkija RUU A326 +358 40 805 4277 maarit.arvaja@jyu.fi
Brigatti Kimmo suunnittelija RUU D438.5 +358 40 805 4780 kimmo.brigatti@jyu.fi
Hiltunen Jenna projektitutkija RUU A420 +358 40 805 4273 jenna.hiltunen@jyu.fi
Hoffman David M. senior researcher RUU A336 +358 40 805 4247 david.hoffman@jyu.fi
Honkimäki Sanna amanuenssi RUU D323.5 +358 40 805 4807 sanna.honkimaki@jyu.fi
Hämäläinen Raija professori (Kasvatustieteiden laitos) RUU A334 +358 40 744 2611 raija.h.hamalainen@jyu.fi
Immonen Hanna projektitutkija AgC 411.4 +358 40 805 3012 hanna.l.immonen@jyu.fi
Jokinen Jouko projektipäällikkö - +358 40 805 4767 jouko.jokinen@peda.net
Jokinen Minna tutkimussihteeri RUU A333 +358 40 805 4251 minna.e.jokinen@jyu.fi
Juntunen Merja tutkija RUU D222.12 +358 40 805 4252 merja.juntunen@jyu.fi
Juusola Katariina vieraileva tutkija +358 45 630 0336 (FI) / +971 (0)55 248 0282 (UAE) katariina.o.juusola@jyu.fi
Jääskelä Päivikki yliopistotutkija RUU A225.2 +358 40 805 3333 paivikki.jaaskela@jyu.fi
Kallio Eeva K. erikoistutkija, dosentti RUU D330 +358 40 805 4254 eeva.k.kallio@jyu.fi
Kankaanranta Marja tutkimusprofessori AgoraC 411.1 +358 40 866 9085 marja.kankaanranta@jyu.fi
Kannisto Esa projektipäällikkö RUU A339 +358 400 707 628 esa.kannisto@jyu.fi
Kettunen Jaana tutkija RUU A322 +358 40 805 4255 jaana.h.kettunen@jyu.fi
Koerselman Kristian Senior Researcher Ohj10 A273 +358 404 167 016 kristian.w.koerselman@jyu.fi
Kärkkäinen Katarzyna tohtorikoulutettava RUU A323.1 +358 40 805 4258 katarzyna.karkkainen@jyu.fi
Lahti Juha suunnittelija RUU D438 +358 40 805 4259 juha.p.lahti@jyu.fi
Lahti Pyry Suunnittelija RUU D438.4 +358 40 805 4522 pyry-oskari.j.lahti@jyu.fi
Laine Kati projektitutkija RUU A420 +358 40 523 1439 kati.k.laine@jyu.fi
Lasonen Johanna professori +358 40 527 9407 johanna.lasonen@jyu.fi
Leino Kaisa yliopistotutkija RUU A424 +358 40 805 4810 kaisa.j.leino@jyu.fi
Lestinen Leena erikoistutkija RUU B339 +358 40 805 4261 leena.lestinen@jyu.fi
Lähteinen Suvi projektisihteeri RUU A433.3 +358 40 805 4623 suvi.p.lahteinen@jyu.fi
Lämsä Joni Projektitutkija RUU A323 +358 40 805 4271 joni.lamsa@jyu.fi
Malin Antero +358 40 805 4263 antero.malin@jyu.fi
Markkanen Ilona projektitutkija RUU D323.8 +358 400 614 873 ilona.markkanen@jyu.fi
Mehtäläinen Jouko projektitutkija RUU A433.4 +358 40 805 4922 jouko.mehtalainen@jyu.fi
Mikkonen Janne suunnittelija RUU D438 +358 40 686 9534 janne.m.mikkonen@jyu.fi
Niilo-Rämä Mikko projektitutkija RUU A420 +358 40 805 4267 mikko.niilo-rama@jyu.fi
Nissinen Virva suunnittelija RUU A433 +358 40 805 4269 virva.nissinen@jyu.fi
Nokkala Terhi yliopistotutkija RUU A325.2 +358 40 805 4270 terhi.nokkala@jyu.fi
Nousiainen Tuula projektitutkija AgB 411.2 +358 400 247 687 tuula.j.nousiainen@jyu.fi
Pelkonen Tero suunnittelija RUU D438 +358 40 124 4447 tero.pelkonen@peda.net
Pennanen Matti projektitutkija RUU D3 +358 40 805 4627 matti.a.pennanen@jyu.fi
Puhakka Eija suunnittelija RUU A438 +358 400 545 105 eija.puhakka@jyu.fi
Pulkkinen Jonna projektitutkija RUU A425 +358 40 805 3573 jonna.pulkkinen@jyu.fi
Puranen Raili tutkimussihteeri RUU A333.4 +358 40 805 4272 raili.puranen@jyu.fi
Pöysä-Tarhonen Johanna yliopistotutkija RUU D337 +358 400 248 124 johanna.poysa-tarhonen@jyu.fi
Rantalainen Mikko suunnittelija RUU D438 +358 40 805 4274 mikko.rantalainen@peda.net
Rikala Jenni tutkijatohtori A433 +358 40 805 4175 jenni.p.rikala@jyu.fi
Ruusuvirta-Uuksulainen Outi erikoissuunnittelija RUU A324 +358 40 801 0835 outi.h.ruusuvirta@jyu.fi
Sarja Anneli erikoistutkija RUU A326 +358 40 482 7496 anneli.sarja@jyu.fi
Siekkinen Taru projektitutkija, jatko-opiskelija RUU A325 +358 40 805 4275 / +358 40 532 6421 taru.siekkinen@jyu.fi
Stenström Marja-Leena professori marja-leena.stenstrom@jyu.fi
Taajamo Matti erikoistutkija RUU D323.3 +358 40 805 4281 matti.taajamo@jyu.fi
Ursin Jani erikoistutkija RUU A321 +358 50 303 0811 jani.p.ursin@jyu.fi
Uusitalo Roope professori Ohj10 B263 +358 40 805 4863 roope.h.uusitalo@jyu.fi
Vettenranta Jouni yliopistotutkija RUU A435 +358 40 805 4285 jouni.vettenranta@jyu.fi
Virolainen Maarit tutkijatohtori RUU A338 +358 40 805 4286 maarit.ha.virolainen@jyu.fi
Virtanen Anne yliopistotutkija RUU B336.5 +358 40 805 4923 anne.virtanen@jyu.fi
Vuorinen Raimo projektipäällikkö RUU A324 +358 50 361 1909 raimo.vuorinen@jyu.fi
Vuorinen-Lampila Päivi tutkija RUU A331 +358 50 428 0801 paivi.vuorinen-lampila@jyu.fi
Välijärvi Jouni professori C121 +358 50 567 7210 jouni.valijarvi@jyu.fi
Välimaa Juuso projektitutkija RUU A333.1 +358 44 987 8538 juuso.h.valimaa@jyu.fi
Weimer Leasa visiting researcher RUU A333.3 +358 14 617 418 leasa.m.weimer@student.jyu.fi
Jaa |