Koulutuksen tutkimuslaitos

Henkilöstö

Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Johtajat

Nimi Lyhytnumero Sähköposti Huone Nimike Puhelinnumero
Heikkinen Hannu 3254 hannu.l.t.heikkinen@jyu.fi RUU D323.9 professori +358 50 342 1346
Häkkinen Päivi 3231 paivi.m.hakkinen@jyu.fi RUU D335 professori +358 40 584 3325
Nissinen Kari 3280 kari.nissinen@jyu.fi RUU A425 yliopistotutkija +358 40 805 4268
Rautopuro Juhani 4936 juhani.rautopuro@jyu.fi RUU A439 apulaisprofessori +358 40 805 4936
Sojakka Jouni 3230 jouni.sojakka@jyu.fi RUU A422 julkaisu- ja viestintätiimin päällikkö +358 40 805 4287
Tynjälä Päivi 3219 paivi.tynjala@jyu.fi RUU D334 laitoksen varajohtaja +358 50 400 9464
Ursin Jani 3272 jani.p.ursin@jyu.fi RUU A321 erikoistutkija +358 50 303 0811
Välijärvi Jouni 3202 jouni.valijarvi@jyu.fi RUU C224.3 laitoksen johtaja +358 50 567 7210

Henkilöstö- ja taloustiimi

Nimi Lyhytnumero Sähköposti Huone Nimike Puhelinnumero
Mannila Seija 3203 seija.m.mannila@jyu.fi RUU C224 taloussuunnittelija +358 40 805 3675
Routti Susanna 3200 susanna.routti@jyu.fi RUU C224 sihteeri +358 400 247 677

Julkaisu- ja viestintätiimi (Julki)

Nimi Lyhytnumero Sähköposti Huone Nimike Puhelinnumero
Häkämies Kirsi 3289 kirsi.m.hakamies@jyu.fi RUU A423.3 tutkimussihteeri +358 40 805 4249
Jakobsson Tiina 3206 tiina.jakobsson@jyu.fi RUU A423.1 tutkimusamanuenssi +358 40 805 4256
Kiuttu Kaisa 3206 kaisa.kiuttu@jyu.fi RUU A424 tutkimusamanuenssi (t.v.) +358 40 805 4256
Minkkinen Martti 3322 martti.minkkinen@jyu.fi RUU A431 suunnittelusihteeri +358 40 805 4266
Pitkänen Riitta 3212 riitta.l.pitkanen@jyu.fi RUU A423.2 informaatikko +358 40 805 4546
Saharinen Seija 3220 seija.saharinen@jyu.fi RUU A423.4 osastosihteeri +358 40 805 4276
Sojakka Jouni 3230 jouni.sojakka@jyu.fi RUU A422 julkaisu- ja viestintätiimin päällikkö +358 40 805 4287
Suontausta Tuomo tuomo.suontausta@jyu.fi - kielenkääntäjä +358 14 666 375
Tuuliainen Anna-Maija 3228 anna-maija.tuuliainen@jyu.fi RUU A424 tutkimussihteeri +358 40 805 4260

Tutkimushenkilöstö

Nimi Lyhytnumero Sähköposti Huone Nimike Puhelinnumero
Ahonen Arto K. 3281 arto.k.ahonen@jyu.fi RUU A425 yliopistotutkija +358 40 839 4209
Aittola Helena 3235 helena.s.aittola@jyu.fi RUU A337 erikoistutkija +358 40 805 4243
Arvaja Maarit 3306 maarit.arvaja@jyu.fi RUU A326 yliopistotutkija +358 40 805 4277
Brigatti Kimmo 4780 kimmo.brigatti@jyu.fi RUU D438.5 suunnittelija +358 40 805 4780
Hiltunen Jenna 3210 jenna.hiltunen@jyu.fi RUU A420 projektitutkija +358 40 805 4273
Hoffman David M. 3209 david.hoffman@jyu.fi RUU A336 senior researcher +358 40 805 4247
Honkimäki Sanna 4807 sanna.honkimaki@jyu.fi RUU D323.5 amanuenssi +358 40 805 4807
Hämäläinen Raija 3301 raija.h.hamalainen@jyu.fi RUU A334 yliopistotutkija (t.v.) +358 40 744 2611
Immonen Hanna 3020 hanna.l.immonen@jyu.fi AgC 411.4 projektitutkija +358 40 805 3012
Jokinen Jouko jouko.jokinen@peda.net - projektipäällikkö +358 40 805 4767
Jokinen Minna 3312 minna.e.jokinen@jyu.fi RUU A333 tutkimussihteeri +358 40 805 4251
Juntunen Merja 3304 merja.juntunen@jyu.fi RUU D222.12 tutkija +358 40 805 4252
Juusola Katariina katariina.o.juusola@jyu.fi vieraileva tutkija +358 45 630 0336 (FI) / +971 (0)55 248 0282 (UAE)
Kallio Eeva K. 3257 eeva.k.kallio@jyu.fi RUU D330 erikoistutkija, dosentti +358 40 805 4254
Kankaanranta Marja 4668 marja.kankaanranta@jyu.fi AgoraC 411.1 tutkimusprofessori +358 40 866 9085
Kannisto Esa esa.kannisto@jyu.fi RUU A339 projektipäällikkö +358 400 707 628
Kettunen Jaana jaana.h.kettunen@jyu.fi RUU A322 tutkija +358 40 805 4255
Koerselman Kristian kristian.w.koerselman@jyu.fi Ohj10 A273 Senior Researcher +358 404 167 016
Kärkkäinen Katarzyna 3223 katarzyna.karkkainen@jyu.fi RUU A323.1 tohtorikoulutettava +358 40 805 4258
Lahti Juha 3232 juha.p.lahti@jyu.fi RUU D438 suunnittelija +358 40 805 4259
Lahti Pyry pyry-oskari.j.lahti@jyu.fi RUU D438.4 Tekninen avustaja +358 40 805 4522
Laine Kati 3328 kati.k.laine@jyu.fi RUU A433 projektitutkija +358 40 523 1439
Lampinen Jarkko 3319 jarkko.lampinen@peda.net - projektipäällikkö (t.v.) +358 40 553 5325
Lasonen Johanna 3307 johanna.lasonen@jyu.fi professori +358 40 527 9407
Leino Kaisa 4810 kaisa.j.leino@jyu.fi RUU A424 yliopistotutkija +358 40 805 4810
Lestinen Leena 3277 leena.lestinen@jyu.fi RUU B339 erikoistutkija +358 40 805 4261
Lähteinen Suvi 4623 suvi.p.lahteinen@jyu.fi RUU A433.3 projektisihteeri +358 40 805 4623
Lämsä Joni 3327 joni.lamsa@jyu.fi RUU A323 Projektitutkija +358 40 805 4271
Malin Antero 3282 antero.malin@jyu.fi +358 40 805 4263
Markkanen Ilona 3326 ilona.markkanen@jyu.fi RUU D323.8 projektitutkija +358 400 614 873
Mehtäläinen Jouko 4922 jouko.mehtalainen@jyu.fi RUU A433.4 projektitutkija +358 40 805 4922
Mikkonen Janne 3239 janne.m.mikkonen@jyu.fi RUU D438 suunnittelija +358 40 686 9534
Niilo-Rämä Mikko 3224 mikko.niilo-rama@jyu.fi RUU A420 projektitutkija +358 40 805 4267
Nissinen Virva 3291 virva.nissinen@jyu.fi RUU A433 suunnittelija +358 40 805 4269
Nokkala Terhi 3222 terhi.nokkala@jyu.fi RUU A325.2 yliopistotutkija +358 40 805 4270
Nousiainen Tuula 4671 tuula.j.nousiainen@jyu.fi AgB 411.2 projektitutkija +358 400 247 687
Pelkonen Tero 6009 tero.pelkonen@peda.net RUU D438 suunnittelija +358 40 124 4447
Pennanen Matti 4627 matti.a.pennanen@jyu.fi RUU D3 projektitutkija +358 40 805 4627
Puhakka Eija 3217 eija.puhakka@jyu.fi RUU A438 suunnittelija +358 400 545 105
Pulkkinen Jonna 3553 jonna.pulkkinen@jyu.fi RUU A425 projektitutkija +358 40 805 3573
Puranen Raili 3216 raili.puranen@jyu.fi RUU A333.4 tutkimussihteeri +358 40 805 4272
Pöysä-Tarhonen Johanna 6122 johanna.poysa-tarhonen@jyu.fi RUU D337 yliopistotutkija +358 400 248 124
Rantalainen Mikko 3227 mikko.rantalainen@peda.net RUU D438 suunnittelija +358 40 805 4274
Rikala Jenni 4175 jenni.p.rikala@jyu.fi A433 tutkijatohtori +358 40 805 4175
Ruusuvirta-Uuksulainen Outi 6083 outi.h.ruusuvirta@jyu.fi RUU A324 erikoissuunnittelija +358 40 801 0835
Sarja Anneli 3308 anneli.sarja@jyu.fi RUU A326 erikoistutkija +358 40 482 7496
Siekkinen Taru 3265 taru.siekkinen@jyu.fi RUU A325 projektitutkija, jatko-opiskelija +358 40 805 4275 / +358 40 532 6421
Stenström Marja-Leena marja-leena.stenstrom@jyu.fi professori
Taajamo Matti 3236 matti.taajamo@jyu.fi RUU D323.3 erikoistutkija +358 40 805 4281
Uusitalo Roope 4863 roope.h.uusitalo@jyu.fi Ohj10 B263 professori +358 40 805 4863
Vettenranta Jouni 3320 jouni.vettenranta@jyu.fi RUU A435 yliopistotutkija +358 40 805 4285
Virolainen Maarit 3318 maarit.ha.virolainen@jyu.fi RUU A338 tutkijatohtori +358 40 805 4286
Virtanen Anne 4923 anne.virtanen@jyu.fi RUU B336.5 yliopistotutkija +358 40 805 4923
Vuorinen Raimo 3271 raimo.vuorinen@jyu.fi RUU A324 projektipäällikkö +358 50 361 1909
Vuorinen-Lampila Päivi 3242 paivi.vuorinen-lampila@jyu.fi RUU A331 tutkija +358 50 428 0801
Välimaa Jussi 3317 jussi.p.valimaa@jyu.fi RUU A335 professori +358 400 248 112
Välimaa Juuso juuso.h.valimaa@jyu.fi RUU A333.1 projektitutkija
Weimer Leasa leasa.m.weimer@student.jyu.fi RUU A333.3 visiting researcher +358 14 617 418
Jaa |